The Canine Touch

Stručně o technice

The Canine Touch je šetrná, neinvazivní, celostní technika vyvinutá MVDr. Ivanou Ruddock na základě jejích zkušeností a výsledků při používání techniky Equine Touch na koních. Jemné pohyby přes svaly a šlachy napomáhají relaxaci, zlepšují proudění krve a lymfy (mízy), stimulují nervová zakončení a spouští proces detoxikace a hojení

Díky tomu má velmi pozitivní vliv také na motoriku, výkon a chování ošetřovaných zvířat. Stejně jako u Dornovy metody používám k ošetřování pouze vlastní ruce.

Průběh

The Canine touch pracuje na holistickém principu. Ošetřuje se tedy celé tělo, bez ohledu na postiženou oblast. Během prvního ošetření se provede takzvané základní vybalancování či spinální technika, díky které dochází především k uvolnění svalových napětí kolem páteře. Na problematické partie se zaměřuje teprve po provedení celkového ošetření.

Tato technika je jemná a relaxující. Pejsci i kočičky si na ni rychle zvykají a během ošetření často hluboce relaxují nebo dokonce usnou.

Po celou dobu terapie si zvíře volí intenzitu dotyku samo. Do ničeho jej nenutím. Vždy nechám na jeho uvážení, jestli budeme terapii provádět na zemi, mém klíně, v náručí pána či paničky a nebo na gauči. Pro komfort a přijetí celé terapie je velmi důležitý psychický i fyzický komfort jedince a jeho pochopení, že mu nechci ublížit, ale pomoci.

Zaujala Vás moje práce?

Neváhejte se objednat. Termíny se rychle plní!

Pro koho je technika vhodná

The Canine touch technika byla speciálně vyvinuta pro psy, ale i kočičky si umí terapii opravdu vychutnat a užít.

Ošetření lze bezpečně aplikovat u všech plemen bez rozdílu věku a zaměření. Je vhodná při poúrazových nebo pooperačních stavech, při psychických potížích (často projevených u týraných zvířat s neznámým původem), a jedincům s chronickými problémy.

Zejména velký význam má u sportovních jedinců, kteří péči o měkké tkáně opravdu ocení. 

Vyšší fyzická zátěž s sebou přináší také riziko namožení, natažení či poškození svalů a fascií. Proto je důležité zařadit klidové pauzy, kdy tělu dopřejeme čas pro regeneraci a hojení. The Canine touch může regeneraci nastartovat a zrychlit díky uvolnění svalového napětí, podpořením celkové relaxace a zmírnění bolesti spojené se svalovou únavou. 

Naopak u mladých jedinců v období růstu a divokých her The Canine touch uvolňuje namožené a bolestivé svaly a měkkou tkáň. Takže nedojde k naučení chybných pohybových návyků a vzorců ve snaze ulevit tělu od bolesti. 

Pokud kompenzace u mladého psa či kočičky nastane, pak je často příčinou přetěžování jiných částí těla, jako jsou klouby a šlachy, kde jejich regenerace a hojení probíhá o dost delší dobu, než je tomu u svalů. Prevence je velmi důležitá a The Canine touch může být právě jedním ze základních pilířů při péči o svého čtyřnohého parťáka.

Cena

Cena za terapii je 500 Kč.

Kde působím

Královéhradecký kraj okres Hradec Králové a Jičín
------------------
Středočeský kraj okres Nymburk a Kolín

Telefon

Termíny se rychle plní. Pro rezervaci termínů volejte na číslo:

+420 728 373 636

E-mail

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebojte se mi napsat na email:

© Densia Physio – Masáže lidí a zvířat